מידע נוסף
בלט סט פטרבורג - אגם הברבורים - ירושלים
בלט סט פטרבורג - אגם הברבורים - ירושלים

7.3.16 | יום שני | 17:00, 20:30 | תיאטרון ירושלים (שרובר)

בלט סט פטרבורג  והפרימה בלרינה הגדולה אירינה קולסניקובה בביקור בכורה בישראל

הלהקה המציינת 20 שנה להיווסדה תעלה את שתי היצירות המפורסמות ביותר בבלט הקלסי: "אגם הברבורים" ו"ג'יזל"
"היהלום שבכתר היא הרקדנית אירינה קולסניקובה רקדנית העולה על כל כוכב של הבולשוי או קירוב בטכניקה של וביכולותיה האמנותיות על הבמה" (Mike Dixon – THE STAGE  לונדון)
"אירינה קולסניקובה מדהימה. היא רקדנית בעלת כוח ממגנט"  (SHINSHOKAN DANCE MAGAZINE (Tokyo,

להקת הבלט סט פטרבורג החוגגת השנה 20 להיוסדה תגיע לראשונה להופעות בישראל עם הכוכבת והרקדנית הידועה אירינה קולסניקובה .

בהופעת הבכורה שלה בישראל תבצע הלהקה שתיים מהיצירות המפורסמות ביותר של רפרטואר הבלט הקלאסי: "ג'יזל" למוסיקה של אדולף אדם וכוריאוגרפיה של ז'אן קוראלי, ז'ול פרו ומריוס פטיפה, ו "אגם הברבורים" למוסיקה של פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי וכוריאוגרפיה של מריוס פטיפה ולב איבנוב - שתי יצירות מיתולוגיות הסובבות סביב אהבה, בגידה, מוות וגאולה.
בלט סט פטרבורג -  (SPBT) הוא אחד מבתי  הבלט הקלאסיים  המובילים בעולם. הבלט נוסד על ידי קונסטנטין טצ'קין  בשנת 1994 והוא שוכן במרכז סט פטרבורג.

הלהקה נודעת בשל 65 רקדניה הוירוטואוזיים ובשל סולניה , כוכבים כמו אנה סמוסטרלובה, דמיטרי אקולי, אולגה פבלובה, לודמילה מזינובה , אנסטסיה  קובליאונוק ואחרים המייצגים את הליבה שלה ומהווים את הפוטנציאל היצירתי להצלחתה.
ה'יהלום שבכתר' של בלט  סנט פטרסבורג היא אירינה קולסניקובה . לקהל הישראלי תהיה זו הזדמנות ראשונה להתוודע לבלרינה הרוסייה הנחשבת לרקדנית העכשווית של הבלט הקלסי הנחשבת לטובה ביותר. כניסתה לבלט בשנת  1998 גרמה לנסיקה של המוניטין של הלהקה וזאת בשל כישרונה יוצא הדופן . היא ידועה כ "אודט-אודיל"  (התפקיד המרכזי ב"אגם הברבורים" ) הטובה ביותר ובעקבות הופעתה בתפקיד זה בלונדון העלה מגזין ה'סטייג' הבריטי  את הסוגיה "האם יש בלרינה אחרת בעולם שמשתווה לה?". ג'פרי טיילור בדיילי אקספרס של בריטניה כתב  "קולסניקובה  מבצעת  כל צעד  בצורה מדהימה".  הכתבת הטיוואנית קי דינג קאו  כתבה " היופי של הריקוד של  אירינה קולסניקובה מגיע לרמה עוצרת נשימה".  לקולסניקובה  מעריצים רבים בעולם . (מצ"ב בהמשך לקט ביקורות מקוריות).
ללהקה רפרטואר  עשיר והיא מעלה יצירות מופת כמו: ג'יזל ,דון קישוט,  אגם הברבורים, מפצח האגוזים, היפיפייה הנרדמת , רומיאו ויוליה ועוד.

הלהקה מופיעה בקביעות ברויאל אלברט הול-לונדון, בתיאטרון שאנז אליזה בפריז, באולם בונקאמוארה בטוקיו, בתיאטרון הלאומי בטאיפיי והתיאטרון הלאומי בבייג'ינג ובמדינות רבות אחרות.

ניתן לרכוש כרטיסים גם בקופות המופע, כשעה לפני תחילת המופע

 

 

קנה עכשיו

סל קניות

ערוך