מידע נוסף
יוסף וכתונת הפסים המשגעת
יוסף וכתונת הפסים המשגעת

24.12 | יום שלישי | 20:30
תיאטרון ירושלים - רבקה קראון


מחזמר מרהיב על הסיפור התנכי "יוסף ואחיו". אחיו של יוסף מקנאים בו. הוא הבן המועדף על אביהם וקיבל ממנו כותונת פסים משגעת. כשיוסף מספר לאחיו על חלומותיו ובהם הוא מתנשא ומושל עליהם, הם מחליטים להיפטר ממנו. הם מוכרים אותו לסוחרים ישמעאלים, אשר מוכרים אותו לעבד בבית הגביר פוטיפר במצרים. אשת פוטיפר מנסה לפתות את הגבר הצעיר והנאה והוא מושלך לכלא, בודד ועצוב. בכלא הוא מצליח לפתור את חלומותיהם של שר המשקים ושר האופים. פרעה המלך, שגם הוא חולם חלומות מוזרים, מבקש עצה מיוסף. בעקבות הצלחתו לפתור את החלומות ואת כלכלתה של מצרים, הופך יוסף להיות יועצו של פרעה. כשהרעב מביא את אחיו חזרה למצרים – הוא מלמד אותם לקח, אך גם סולח להם. והם מביאים אליו את אביו יעקב למפגש מרגש.

כל שיר משירי המחזמר כתוב בסגנון שונה: מרוקנרול בהשראת אלביס פרסלי, שנסונים צרפתיים, קאונטרי, ג'אז של שנות העשרים, דיסקו, בלדה ועוד

בגרסה זו של תיאטרון זרקור בבימויה של רוז האודן משתתפים 21 שחקנים, בוגרים טריים של בתי-ספר למשחק. האודן, במאית ותיקה שחונכה על ברכי מסורת המחזמר הבריטי, אומרת שהסיבה לכך היא ריבוי הכישרונות בהפקה והרצון שכולם יבואו לידי ביטוי. ההפקה מושקעת בתלבושות ססגוניים ,תפאורה מרשימה וביצוע ברמה מקצועית ביותר.
המחזמר הראשון שכתבו ביחד הצמד ובר-רייס נולד כהפקה לכבוד סיום בית-הספר של ג'וליאן ובר, אחיו של המלחין ב -1968. רק ארבע שנים מאוחר יותר אחרי ש"ישו כוכב עליון" שלהם הצליח, עלה המחזמר על בימות לונדון והפך להצלחה, ובהמשך הוצג בהצלחה בברודווי וברחבי העולם.

בישראל המחזמר הוצג לראשונה בשנות השבעים, בתרגומו של אהוד מנור ובבימויו של צדי צרפתי. מאז עלה המחזמר פעמים נוספות בארץ, וזכה להצלחה רבה. את יוסף שיחקו שלמה ארצי, דני בסן שי זורניצר, אלון ריינהורן וכן תלמידי בית-צבי והאקדמיה לאמנויות הבמה. ב-2008, הועלה המחזמר כהפקה של הבימה, במשכן לאומנויות הבמה בתל אביב, בכיכובם של יהודה לוי בתפקיד יוסף ומירי מסיקה בתפקיד המספרת.

"זרקור" הוא תיאטרון צעיר, ששם לו למטרה לשמש בית לשחקנים צעירים בוגרי בתי ספר למשחק ( הקמת תיאטרון "רפרטוארי" בירושלים כאשר ההצגות יעלו בכל רחבי הארץ כולל הפריפריות ), וכן להביא את מסורת מחזות הזמר לרחבי הארץ . בתיאטרון משחקים שחקנים צעירים בצד מסורתיים. "ישנם בארץ כישרונות צעירים, בוגרי בתי-ספר למשחק, מלאי אנרגיה ותשוקה למחזות זמר", אומרת המנהלת האמנותית רוזה האודן. "הם רעננים ומתרגשים לקראת כל הצגה, כאילו שזו ההצגה הבכורה."

רכישה מהירה