מוסיקה מערת צדקיהו

יסמין לוי - רק עוד לילה אחד, אורח: גיא זוארץ

ערב ט"ו באב, יום חמישי, 26.7.18, בשעה 21:00

יסמין לוי במערת האהבה והמסתורין של ירושלים
רק עוד לילה אחד | אורח מיוחד: גיא זוארץ

יסמין לוי, היוצרת-מבצעת בעלת המוניטין הבינלאומיים, שבה אלינו, לאחר סיבוב הופעות מצליח ברחבי אירופה. המופע  של יסמין לוי שירים משלל אלבומיה , בלאדינו ספרדית וטנגו ארגנטינאי. עוד במופע, תציג יסמין את הרכב המוזיזקאים, המשלב את הצליל הספרדי עם זה המערבי. התוצאה הינה דיאלוג של שירה מפעימה העטופה בצליל חם, כובש ועדכני, המסופק על ידי הרכב נגנים משובח. בין השירים המוכרים והאהובים של יסמין: Libertad, Espra Unpoco, Adio Kerida, Una Noche Mas, צור משלו אכלנו   ועוד.

במופע זה תשתף יסמין פעולה עם אורח מיוחד: גיא זו-ארץ. ממש כמו יסמין, גיא ספג את הצלילים והניחוחות של הלאדינו, הרומנסות ופיוטי בית הכנסת הספרדי בבית סביו והם חקוקים על לוח ליבו, עד היום. השניים יבצעו שירים אהובים ומוכרים, בדואטים מרגשים ושורשיים..

על הבמה עם יסמין: יחיאל חסון – גיטרה ספרדית  | ישי אמיר- כלי הקשה | אמיר שהסאר - כלי נשיפה  | נדב ביטון – פסנתר -  מתן אפרת- תופים

מערת המסתורין והאגדות של ירושלים, המסתתרת מתחת לבתי העיר העתיקה, מדהימה בגודלה וביופייה. האגדה מספרת כי בעת מצור הבבלים על ירושלים, נמלט צדקיהו, מלך יהודה האחרון, דרך מערה זו ליריחו ומכאן שמה "מערת צדקיהו". ככל הנראה החציבה במקום החלה בימי בית ראשון. יוסף בן מתתיהו כינה אותה "מערת המלכים". ממנה נחצבו האבנים לבניין ירושלים ובית המקדש בתקופת הבית השני. היא נעלמה מהעין עם בניית חומות העיר בתקופה העות'מאנית, ונחשפה שוב, במקרה, בראשית המאה ה-20. ממערה זו נחצבו אבני "מגדל השעון" שניצב בעבר מעל שער יפו ונהרס בתקופת המנדט הבריטי, וחלק מאבני המזבח של מבנה ימקא.

צילום יסמין לוי: ענבל מרמרי; צילום גיא זוארץ: רונן אקרמן

 

שאטלים ללא תשלום ייצאו בין השעות  20:15-19:30 מחניון מתחם התחנה הראשונה אל מערת צדקיהו (חניה ללא תשלום החל מהשעה 19:00),  ויחזירו את הקהל אל חניון מתחם התחנה בסוף המופע, משך המופע כשעתיים.

שימו לב:
* אין להכניס אוכל ושתייה להופעות במערה
* שאלות בנושא נגישות יש לפנות ל02-6277550

מתי והיכן

מערת צדקיהו - עיר העתיקה
יש כרטיסים
26/07/2018 21:00

סל קניות

ערוך