מידע נוסף
מהמגרב באהבה - מערת צדקיהו
מהמגרב באהבה - מערת צדקיהו

ראשון | 21.4 | 21:00 | מערת צדקיהו

מופע מיוחד זה מציג על במה אחת ממיטב האומנים והפייטנים העוסקים בתחום השירה האותנטית מרוקאית שמגיעה ממרוקו יחד עם זמרים ערביים מוסלמים שיבואו להצדיע בשירתם ליהודי מרוקו בישראל ולעולם הפיוט והמוסיקה האנדלוסית ויבטא את החיבור בין המסורות השונות. המופע גם ידבר על הפיוט אשר השתמר בקהילות היהודיות לאורך השנים ומבטא את התרבות הענפה והאוצר הבלום העצום שאגרו לאורך השנים ובעצם הוא פניה של כל קהילה וקהילה וסביב מעגל החיים שימש לשמחות ולבטא את הערגה לארץ ישראל ולמולדת היהודית והכיסופים לעיר הקדש ירושלים בה יתקיים המופע.

מטרת המופע הינו קירוב לבבות בין היהדות לאסלאם כפי שהיה במרוקו ובעצם הפרגון ההדדי בין האומנים המוסלמים ליהודים דבר שמראה את הדו קיום האמיתי שהיה במרוקו

משתתפי המופע:

עבד סאלם סופיאני – זמר בית המלוכה ממרוקו. מהמובילים והידענים בשירת האלא האנדלוסית השירה העתיקה הדתית המרוקאית, מופיע ברחבי העולם במדינות ערב ובפסטיבלים בינלאומיים ואף בקהילות יהודיות ברחבי העולם.  ברמדאן משמש כזמר הקבוע עם תזמורת בית המלוכה בארמון המלך.

בנונה אל ראפיק – מהזמרים המבטיחים בעולם השירה העממית במרוקו, כח עולה בשמי השירה המרוקאית וסוחף אחריו צעירים גם במוסיקה המודרנית הערבית.

ליאור אלמליח – מגדולי הפייטנים בעולם , זוכה פרס שר החינוך למוסיקה שנת 2018 ומהסולנים הבכירים של התזמורות האנדלוסיות בארץ ובחול, מופיע על במות הפסטיבלים הכי נחשבים בעולם השירה והפיוט והמוסיקה הדתית ומוסיקת עולם , שיתף פעולה עם גדולי המוסיקאים בעולם המוסיקה העתיקה ועם מיטב האומנים הנחשבים בישראל.

בנימין בוזגלו – מגולי הזמרים בערבית מרוקאית, יהודי ששר בשפת המקור של השירה העממית המרוקאית, מופיע ברחבי העולם ומשמש כסולן בתזמורת אנדלוסית אשדוד.


שאטלים ללא תשלום ממתחם התחנה בין השעות 19:30-20:15
ויחזירו לאותה נקודה בסיום המופע.

הגדלה

קנה עכשיו

סל קניות

ערוך