מידע נוסף
פורגי ובס - Porgy and Bess
פורגי ובס - Porgy and Bess

פורגי ובס, האופרה האמריקאית בה' הידיעה, אשר סחפה את ברודווי ואת בתי האופרה הגדולים והחשובים בעולם מגיעה לישראל היישר מניו יורק בהשתתפות 48 שחקנים, זמרים ומקהלה ובליווי 50 נגני תזמורתThe New York Harlem Theatre .

האופרה פורגי ובס נכתבה על ידי  דו בוז ודורות'י הייווארד ואיירה גרשווין והולחנה על ידי ג'ורג' גרשווין. עלתה לראשונה בברודווי בשנת 1935. האופרה מתארת את חיי האפרו אמריקנים בארצות הברית ומתמקדת בסיפור אהבתם של פורגי הנכה ובס המכורה לסמים. הלהיטים הגדולים המוכרים מהאופרה: Summertime, I Got Plenty O'Nuttin, I Love You Porgy  ואחרים.

השיר המוכר ביותר הוא ללא כל ספק האריה הפותחת את האופרה. אבל לא רבים יודעים כי SUMMERTIME  הוא בעצם שיר הערש שקלרה שרה בניסיון להרדים את תינוקה כאשר המסך עולה על האופרה פורגי ובס . וזו בעצם גדולתו של גרשווין. הוא כתב שיר ערש נוגה ומרגש שכל זמר ומוסיקאי באשר הוא אינו מוכן לוותר על האפשרות לבצע אותו, וכל מי שיגיע להפקה של פורגי ובס ישמע בה אינספור מנגינות שהוא מכיר מבלי בעצם לדעת שמקורן באופרה הנפלאה הזו, נעימות שהפכו לאלף-בית של המוסיקה האמריקאית במאה ה-20 ושמאז לא נס ליחן

בהפקה הנוכחית המנהל האומנותי והמוזיקלי: ויליאם ברקהיימר, מעצב תפאורה: מיכאל סקוט, מעצבת תלבושות: כריסטינה ג'יאניני. המופע בשפה האנגלית. תרגום יוקרן על גבי מסכים.

ניו יורק הארלם תיאטר פועל משנת 1981 ומאז העלה הפקות מרהיבות של האופרה Porgy and Bess ומחזות זמר מצליחים כגון: Show Boat , Carmen Jones and Duke Ellington’s Sophisticated Ladies ועוד. התיאטר התארח באולמות ובתי אופרה נחשבים ברחבי אירופה. להפקותיו מלוהקים זמרי אופרה אפרו אמריקנים מכל רחבי ארצות הברית, אשר הופיעו גם בבתי אופרה מובילים בארצות הברית.