מידע נוסף
פסטיבל פסנתרים - יצירות שופן לפסנתר ולתזמורת
פסטיבל פסנתרים - יצירות שופן לפסנתר ולתזמורת

פסנתרים יצירות שופן למוסיקה ולתזמורת

13.11 | 20:00 | הנרי קראון תיאטרון ירושלים

קונצרט גאלה עם התזמורת הסמפונית ירושלים

מנצח: ישי שטקלר

בתכנית: פנטזיה בלה מז'ור על שירי עם פולניים, אופ' 13

סולן: ניזאר אלכאטר (ישראל)

רונדו א לה קראקוביאק בפה מז'ור, אופוס 14

סולן: רון רגב (ישראל)

אנדנטה ספיאנטו וגרנד פולונז בריליאנט במי-במול מז'ור, אופוס 22

סולן: ירון רוזנטל (ישראל)

הפסקה

קונצ'רטו מס' 1 במי מינור, אופוס 11

סולנית: שרה דנשפור (ארה"ב, זוכת הפרס השלישי בתחרות רובינשטיין 2017)

שופן לא כתב יצירות לתזמורת, ועיסוקו בתזמורת נוגע אך ורק ליצירות שחיבר לפסנתרן סולן בליווי של תזמורת. לצד הקונצ'רטו הראשון המפורסם, משנת 1830, אותו השלים כשמלאו לו עשרים שנה, ינוגנו בקונצרט זה שלוש יצירות נדירות, כולן לפסנתר ולתזמורת. בעוד הפנטסיה והרונדו חוברו עוד בימי נעוריו של המלחין, בשנת 1828,  הרי שהאנדנטה והפולונז חוברו זמן קצר לאחר שני הקונצ'רטי לפסנתר, בשנת 1813. ביצירות אלה מתגלות איכויות בלתי מצויות של דמיון הרמוני ומלודי, ושופן, המצוי ממש בראשית דרכו היוצרת, מקיים בהן דיאלוג מרתק עם המוסיקה העממית הפולנית מכאן ועם אופנות הפסנתר הווירטואוזי מכאן.

ניזאר אלכאטר - נולד בעיר לוד בשנת 1985. בשנת 2004 סיים את לימודיו בפסנתר וקומפוזיציה בקונסרבטוריון שטריקר תל אביב, שם למד אצל גב' מלכה מבורך ז"ל בפסנתר ואצל רונן שפירא בהלחנה. בשנת 2009 סיים את לימודיו לתואר שני תחת הנחייתו של ד"ר זכריה פלאווין. בשנת 2005 ו2006 זכה ברציפות בתחרויות "Rome per Jerusalem".  משנת 2007 עד 2010 זכה במספר תחרויות, ביניהם היה הביצוע הטוב ביותר של פרנץ שוברט בתחרות בווינה. ניזאר השתתף בכיתות אמן רבות בארץ ובחו"ל, ניגן רבות בקונצרטים ופסטיבלים באיטליה, ספרד, קרואטיה, ליטא, גרמניה, צרפת, קפריסין, ואוסטריה, ומנגן ברסיטלים בארץ ובחו"ל כפסנתרן בהופעות יחיד. בשנת 2012 הקים את הרכב ABAAD  אשר כולל רביעיית כלי קשת, פסנתר חליל צד, קאנון, עוד וכלי הקשה. ניזאר כותב להרכב יצירות מקוריות ועיבודים, וכן כותב מנצח ומנגן עם מקהלות רבות בארץ, פעיל באופן עקבי בהתפתחות המוזיקלית של הנוער בארץ, ואחראי לליווי תלמידים בכלים שונים למבחני בגרויות במוזיקה. ניזאר מנצח על תזמורות ילדים שונות בכל רחבי הארץ, מהדרום עד הצפון. בין היתר גם יוזם ופעיל בהרכבים קאמריים שונים ומגוונים,  מנגן עם תזמורות שונות ולעיתים גם שותף לכתיבת חומרים לתזמורות.

רון רגב - רון רגב הוא בוגר בית הספר לאמנויות בתל אביב והתיכון לאמנויות תלמה ילין בגבעתיים. שירת בצה"ל כמוזיקאי מצטיין והיה מפקד ההרכבים הקאמריים של צה"ל. לתואר הראשון למד באקדמיה למוזיקה על שם רובין בתל אביב. מורו לפסנתר היה עמנואל קרסובסקי. בגיל 21 סיים את התואר בהצטיינות יתרה והמשיך לתואר שני ושלישי בבית הספר ג'וליארד בניו יורק. מוריו שם היו ג'רום לבנטל לפסנתר ויוסף קליכשטיין למוזיקה קאמרית. בתקופת לימודיו בג'וליארד היה תחילה אסיסטנט ולאחר מכן היה חבר בסגל המורים והמרצים של בית הספר[1]. הדוקטורט שלו, על שלישיית הפסנתר הראשונה של פליקס מנדלסון, זיכה אותו בפרס ריצ'רד פרנץ' לדוקטורט המצטיין בשנת המאה לג'וליארד.

ירון רוזנטל- למד אצל בנימין אורן, פנינה זלצמן ומאריי פרחיה. הוא בוגר האקדמיה למוזיקה בירושלים והאקדמיה למוזיקה בתל אביב. ירון רוזנטל זכה בפרס הראשון בתחרות האמן הצעיר בירושלים בשנת 1993, במענק ליאונרד ברנשטיין מטעם פסטיבל טנגלווד בארצות הברית, במענק הממלכתי האיטלקי ועוד. ירון מופיע כסולן עם תזמורות ובהרכבים קאמריים שונים בישראל, אירופה, ארה"ב, דרום אפריקה, דרום אמריקה ואוסטרליה. הוא מקליט עבור תחנות רדיו רבות ומשתתף קבוע בפסטיבלים בין-לאומיים כגון פסטיבל "טנגלווד", ארה"ב ופסטיבל "באנף", קנדה.

שרה דנשפור- פסנתרנית איראנית- אמריקאית. זוכת פרס רובינשטיין.

הגדלה

קנה עכשיו

סל קניות

ערוך