מידע נוסף
Figure a Sea
Figure a Sea

Figure a Sea
דבורה היי, לורי אנדרסון ובלט קולברג
(ארה"ב/שבדיה)

רביעי | 5.6 | 20:30
אולם שרובר, תיאטרון ירושלים

60 דק' ללא הפסקה

"עבודת המחול החדשה הזאת היא נשגבת ונושקת לפִּלְאִי"
The New York Times

Figure a Sea הוא שיתוף פעולה מרגש בין בלט קולברג לבין שתי יוצרות ענקיות – הכוריאוגרפית דבורה היי והאמנית הרב-תחומית לורי אנדרסון, שיצרה את המוזיקה למופע.
דבורה היי היתה חברה ב-Judson Dance Theatre, אסכולת האמנים הידועה שפעלה בשנות ה-60 בארה"ב, שהשפיעה באופן עמוק על אופן התפיסה והעשייה בתחום המחול, ובישרה על עלייתו של גל פוסט-מודרני בתחום.
שפתה הכוריאוגרפית הייחודית של היי נעה בין הקפדה גבוהה על טכניקה לבין הבעה שמאופיינת במינימליזם. ב-Figure a Sea, שיצרה לבלט קולברג ב-2015, היא מבקשת לאתגר את האינטליגנציה, את הנכונות, את ההומור ואת היופי של רקדני הקבוצה באמצעות האלמנטים המרכזיים שמנחים את עבודתה – נינוחות, דיוק, נראוּת, עמימות ואחידות. באינטימיות רגעית ובלתי ניתנת לשחזור מציגים רקדני קולברג אוקיינוס של רוך אנושי, מקבצי תנועה שצונחים  כמו משי על במה לבנה וגוף שפוגש שירת סירנות רחוקה ומסתורית ומזמור ציפורים מרומם נפש, הצלילים העמוקים שיצרה אנדרסון.
למשך 60 דקות הרקדנים והבמה הופכים לים של אינספור אפשרויות, ואנחנו צוללים איתם למדיטציה עדינה וליצירה שמקפלת בתוכה שניים מהקולות הגדולים של המאה ה-20, ובביצוע של אחת מקבוצות המחול המנוסות והמעניינות ביותר שפועלות כיום באירופה.

כוריאוגרפיה ובימוי: דבורה היי / מוזיקה מקורית: לורי אנדרסון / עיצוב סאונד: מרטין אקמן / עיצוב תאורה: מינה טיקיינן / ע' עיצוב תאורה: הייקי פאסונן / תלבושות: צריטה טיארנסטרום / ע' כוריאוגפיה: מירה מוטקה, לורן פישאוד / ניהול חזרות: ליסה דרייק / בביצוע 20 רקדנים חברי בלט קולברג (מספר הרקדנים ושמותיהם נתונים לשינוי)  

  • Figure a Sea
  • קנה עכשיו

    סל קניות

    ערוך